Over de verschillen tussen Amsterdam en Den Haag
Géén heimwee naar Amsterdam.
In 1967 kreeg Ko van Dijk een engagement bij de Haagse Comedie. Hij verhuisde toen van Amsterdam naar Den Haag. Hij heeft er geen spijt van gehad.
'Amsterdam is een rotzooi, Den Haag is groen en rekreatief en prettiger.' (Het Vaderland 6 september 1972)
'Heimwee naar Amsterdam? Laat me niet lachen, zeg. Ik was 51 jaar toen ik uit Amsterdam weg ging. Ik wil nooit meer terug. Een enkele keer moet ik er heen. Het is een ander land. het is een hel, met een stelletje geteisem er in. Het is vies, stinkend. Walgelijk. Amsterdam is niet meer om te leven. Overigens, i woon hier vlak bij de zee. De stront drijft er boven op. Ze zullen er mij niet zien. Mij rit is van hier naar de schouwburg, vice versa. En veel goede vrienden over de vloer, dàt wel. Ach, we zijn één keer met Schakels in Amsterdam geweest. Toen ik opkwam werd ik met applaus ontvangen. Met is mij niet vergeten. Maar ik voel me er niet meer thuis. Wèg wezen.' (geciteerd uit De Tijd 11 september 1971)
'Het werd me in Amsterdam wel een wat te gortig. Altijd dat ouwe-jongens-gedoe is toch niet nodig? Ik spreek voorbijgangers op straat ook niet zo maar bij hun voornaam aan. Bovendien kreeg ik in Amsterdam het gevoel dat ze me alleen maar kenden door een komische radiostrip of zo. De mensen die me, hier in Den Haag, aanspreken, weten meer van mijn werk, beginnen ook te praten over een rol of een stuk en dat vind ik wel prettig.
Ik ben zelf niet zozeer veranderd, maar ik vind het er wel verrukkelijk, ik voel me er thuis. Ik heb geen seconde heimwee naar Amsterdam gehad, terwijl ik toch altijd dacht dat Amterdam het helemaal was. Dat ik erg fijn werk bij de
Haagse Comedie en dat ik met Paul Steenbergen een grote vriendschap heb, spelen ook mee, maar los daarvan bevalt Den Haag me veel beter dan ik ooit dacht.' (geciteerd uit De Telegraaf 18 april 1970)