Volgens journalist Henk van Gelder
Een hoogst omstreden man
'Jos Brink was musicalmaker, cabaretier, acteur, tekstschrijver, columnist, tv-presentator, predikant – en ook, als weinig andere artiesten, in staat om het publiek in twee kampen te verdelen. Tegenover de velen die hem bewonderden om het evidente vakmanschap en het onmiskenbare plezier waarmee hij steeds weer aan iets nieuws begon, stonden immers degenen bij wie hij felle gevoelens van afkeer opriep. Afkeer omdat hij bijvoorbeeld, vooral op de televisie, zó enthousiast of geëmotioneerd kon doen dat het er in hun ogen hoogst geveinsd uitzag. Dat maakte hem hoogst omstreden en belemmerde vaak het uitzicht op zijn onbetwistbare betekenis als artiest. Hij gebruikte zijn populariteit om in amusementsverpakking een breed publiek te confronteren met wat hij te zeggen had.'
Geciteerd uit: NRC Handelsblad, 18 augustus 2007
In het boek Afgeschminkt. 25 Jaar Jos Brink, Frank Sanders en Tekspierement van Paul van Ewijk (Kampen, 1995) zegt Henk van Gelder:
"Ik geloof wel dat Jos een integer artiest is, al doet hij te veel concessies. Ik vind ook dat hij goed schrijft, maar dat hij meewerkt aan zo'n blad als Privé is onvergeeflijk."