Naakt over de schutting
25 oktober 1973
Naakt over de schutting
Regie: Frans Weisz
Productie: Parkfilm (Rob du Mée)
Rol: politie-inspecteur Joop de Heer
Met: Rijk de Gooyer, Jennifer Willems, Jon Bluming, Sylvia Kristel, Ton Lensink, Jérôme Reehuis, Adèle Bloemendaal, Ko van Dijk, e.a.

De naïeve karateschoolhouder Ed Swaan, gespeeld door Jon Bluming, raakt bloot verzeild in een pornofilm. De enige manier om er weer uit te komen is door samen met zijn vriendin Lily (Sylvia Kristel) naakt over een schutting te klimmen. Ondanks deze ontsnapping raakt Ed Swaan toch betrokken in de wereld van de porno, met alle bijbehorende louche figuren.
De film is gebaseerd op het gelijknamige boek van Rinus Ferdinandusse. De film werd slecht door de critici ontvangen ('Er is reden te over, wat Frans Weisz betreft, alle hoop te laten varen' aldus een recensie in de
Nieuwe Linie) en trok 336.909 bezoekers naar de bioscopen.
bronnen:
Hollands Hollywood van Henk van Gelder (Luitingh/Sijthoff 1995) en website
filmtotaal.nl.